Osiem medali wywalczyli polscy wioślarze w pierwszym dniu juniorskich regat Baltic Cup w szwedzkiej miejscowości Orkelljunga. Cztery nasze osady mogły cieszyć się ze zwycięstw.
WYNIKI FINAŁÓW Z UDZIAŁEM POLSKICH OSAD:
JM4-: Hubert Flak, Bartosz Zielas, Wojciech Kopczyński i Aleksander Szmajda zajęli drugie miejsce w finale (6:27,03). Zwyciężyła osada niemiecka (6:21,69).
JW4-: Wiktoria Łowicka, Julia Buczkowska, Rozalia Figurska i Zuzanna Galicz wygrały finał w tej konkurencji (7:17,20)
JM4x: Maciej Dworak, Marek Sibila, Patryk Szymczyk i Maksymilian Kowalski zajęli drugie miejsce w finale A (6:18,96). Nasza osada przegrała jedynie z Niemcami (6:12,98).
JW4x: Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Marcelina Szkudlarczyk i Zuzanna Polasik były najszybsze w finale (6:50,84). Osada z Niemiec, która zajęła drugie miejsce, straciła do Polek 3,6 sekundy.
JM2x: Alan Zapałowski i Oskar Fryc pewnie wygrali finał (6:39,24), wyprzedzając drugą na mecie osadę z Litwy o prawie trzy sekundy.
JW2x: Natalia Chodulska i Daria Dolna okazały się najszybsze w stawce (7:26,71) i mogły cieszyć się ze złotych medali.
JM2-: Szymon Rybok i Mateusz Koktysz w finale zajęli drugie miejsce (7:08,84). Najszybsza okazała się osada z Niemiec (7:07,49).
JW2-: Aleksandra Nowicka i Pola Rostkowska wywalczyły srebrne medale (7:58,26). Wygrała osada z Litwy (7:46,72).
JM1x: Tomasz Król zajął 4. miejsce (7:22,18)
>>>WYNIKI<<<







Zobacz także

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup nominowani w 91. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”
13 lis 2025
Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup znaleźli się wśród 25 nominowanych w 91. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2025 roku!
Nasza dwójka podwójna została doceniona za sukcesy odniesione w ostatnim roku. Sezon...

Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa 2025
13 lis 2025
</a></p>
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w dniach 28.11 - 30.11.2025 roku na terenie toru regatowego Malta w Poznaniu zostanie zorganizowana Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa....

Dwójka mieszana w TOP8 Mistrzostw Świata w sprintach plażowych
09 lis 2025
Dominika Baranowska i Adam Bujnowski na ćwierćfinale zakończyli zmagania w Mistrzostwach Świata w sprintach plażowych. Nasza dwójka w walce o strefę medalową nieznacznie uległa późniejszym złotym medalistom z Litwy.
P...